Adierazpenaren sinadurak | Firmantes del Manifiesto | Signes du Manifeste

Orain arteko Musikari kantarien atxikimendua | Adhesión de músicos y cantantes hasta ahora | Membres des musiciens et chanteurs à ce jour

Nafarroa

  • Igor Ijurra | Iruñako Orfeoiaren Zuzendaria
  • Fermin Balentzia | Kantuegilea
  • Koldo Pastor Arriazu | Musikaegilea
  • Teresa Zabalza | Musika irakaslea
  • Enrike Zelaia | Akordeiolaria
  • Endika Iriso | “Rotten13” Punk-rock kantaria
  • Fermín Iriarte | Koroen zuzendaria
  • Isabel y Silvia Zabalegui | Nafar joteroak
  • Serafín Zubiri | Kantaria
  • Julia Itoiz “La Chula Potra” | Rap kantaria
  • Arturo Goldarazena | Musikalaria, Klarinetejolea
  • Joseba Tobes | Euskal Herriko Txistularien Elkartea
  • Iñigo Agerri | “Mielotxin” Folk taldearen abeslaria
  • David Johnstone | Compositor, Violonchelista de la Orquesta Sinfónica de Navarra
  • Joseba Irazoki | Kitarrajolea

Baxenafarroa, Lapurdi, Zuberoa

  • Erramun Martikorena | Kantaria
  • Jean Mixel Bedaxagar | Kantaria
  • Eñaut Etxamendi | Kantaegilea
  • Anje Duhalde | Kantaegilea
  • Peio Ospital | “Pantxo eta Peio”, kantaria
  • Pantxoa Carrere | “Pantxo eta Peio” kantaria
  • Pier Pol Berzaitz | Musikalaria, kantaria
  • Irkus, Iker, Ugutz eta Nahia Robles-Arangiz | Kantariak
  • Soroak musika taldea
  • Haritza musika taldea
  • Niko Etxart | Kantaegilea
  • Philippe Ezkurra | Musikaria, akordeoilaria
  • Mixel Ducau | Musikaria
  • Baigorriko Gaiteroak
  • Jose Mari Ostolaza | “Eltzegor” taldeko kantaria
  • Philippe Ezkurra | Musikaria, akordeoilaria
  • Joanes Borda | “Guk” taldeko kantaria
  • Eneko Labegerie | Kantaria
  • Xendarineko Aizpak | Kantariak

Bizkaia

  • Gontzal Mendibil | Kantaegilea
  • Eñaut Elorrieta | “Ken Zazpi”ko kantaria
  • Tontxu Ipiña | Kantuegilea, abeslaria
  • Paula Pérez Bueno | Abesbatzen eta Orkestren zuzendaria
  • Joe Gonzalez | “Doctor Deseo”ko musikaria
  • Ana Bejerano | “Mocedades”ko kantari ohia
  • Javier Ituarte Aulestia | Portugaleteko Udal Bandako Zuzendaria
  • Mila Milikua | Abesbatzen zuzendaria
  • Joseba Gotzon | Kantaria
  • Amaia Uranga | “Mocedades”; “El Consorcio”, kantaria
  • Ruper Lekue | Musikaegilea, Orkestra zuzendaria
  • Xanti Salvador | Sonidista de “La trinchera Infinita”
  • Blas Fernández | Musikalaria
  • Xeberri | Kantuegileakantaria
  • “Urdaibai”, “Arrano” eta “Gure Arbola Zaharra” | Gernikako koralak
  • Mario Clavell | Musikaria
  • Jesus M. Bilbao, Yerri | Musikaria
  • Julen Ezkurra, Compositor, fundador y exdirector Coro EHU/UPV
  • Gernika Audience | Rock Taldea
  • Jesús Mari Bilbao Jerri | Musikaria
  • Mario Clavell | Musikaria
  • Gaizka Insunza | Gernika Audience Rock Taldea

Gipuzkoa

  • Nuria Loron “La Furia” | Rap kantaria
  • Mikel Markez | Kantaegilea
  • Txomin Artola | kantuegilea kantaria
  • Jose Ignazio, Piter, Ansorena | Donostiko Udal Txistulari bandaren zuzendaria
  • Amaia Zubiria | Kantaria
  • Juanjo Ocon | Euskadiko gazteorkestako zuzendaria
  • Joxean Larrañaga Urko | Kantegilea, kantaria
  • Gorka Hermosa | Musikalaria
  • Iñaki Diéguez | Akordeoilaria Circo del Soleilen 4 urtez
  • José Antonio Villar | Kantaria
  • Juan Luis Aranburu | Euskal Kantuzaleen Elkartea
  • Ainara Ortega | Jazz abeslaria, musika sortzailea
  • Angel Unzu |  Musikalaria, gitarrajolea
  • Xabier Saldias | “Egan” taldeko kantaria
  • Javier Alberdi | Abeslaria, abesbatzen zuzendaria
  • Jose Angel Irigaray | «Ez dok hamairu» taldekoa
  • Xabier Barriola | Arrasate Abesbatzeko zuzendaria
  • Haritz Artola | Unidad Alavesako kantaria
  • Alain Ayerdi | Koruban koroko zuzendaria
  • Jon Maia | Bertsolaria
  • Antxon Valverde | Kantaria

Araba

  • Josu Zabala | “Hertzainak” taldeko musikalaria
  • Evaristo Páramos | Punk kantaria
  • Jesus Maria Alegria, Pinttu | “Músicos sin fronteras”ko lehendakaria
  • Gorka Knör | Kantuegilea
  • Iñaki Urkizu Kerejeta | Subdirector Banda Municipal de Bilbao
  • Patxi Villamor | Kantaegilea
  • Joselu Anaiak | Folkrock taldea
  • Luis Orduña, Director Banda Municipal Vitoria/Gasteiz
  • Amaia Fuentes | Musikalaria, Albokaria

Sinatzaile berriak | Nuevos firmantes | Noveaux signataires

Firmantes del Manifiesto | Adierazpenaren sinadurak | Signes du Manifeste
642 Aguirrebengosa Gil Bilbao Coral
641 Txema Pérez Estella-Lizarra Obrero
640 Juan Carlos Ruiz de Zárate arteaga Portugalete Vizcaya
639 Arriola Albizu Jose Mari Pedro Cortes 3,9C Bilbo Bizkaia musikari
638 Juez Langara, Jose Bilbao Coro Ingenieros Industriales Bizkaia
637 Igone Arteagabeitia Chavarri Sopela ( Bizkaia ) Iubilo Bilbao abesbatzaren zuzendaria
636 Vivanco Bascones Enrike Portugalete Irakaslea
635 koldo hierro hojas trapagaran coralista
634 Diaz de la Campa Gurruchaga José Felix Getxo Coralista
633 Ana Ruiz Ezpeleta Errenteria Gipuzkoa
632 Gonzalez Rodriguez Aurora Bilbo Irakaskuntza
631 Maider Pamplona Nafarroa
630 Maider Pamplona Nafarroa
629 Garay Jauregui, Juan José DONOSTIA-SAN SEBASTIAN GUIPUZCOA
628 Agurtzane Juanena Alustiza Donostia (Gipuzkoa) Amara Berri Kantuz
627 Joxe Mari Urretabizkaia Sacristán Astigarraga Guipuzcoa
626 Rafael Blanco Arbe Kaseda Nafarroa
625 Landa Ibarguengoitia Irantzu Gernika-Lumo Herritarra
624 Vesga Elizalde Xabier Errenteria Txistularia eta Musika irakaslea
623 DE ELU MENDIZABAL ESTIBALITZ Portugalete Profesora piano
622 Larreta Ziritza Alfredo Iruñea Tuba-jolea
621 Arbizu Barona, Bittor Laudio (Araba) Euskal filologoa
620 Aoiz Flamarique Julen Tafalla Ska taldea
619 Omar Cabrero Zalakain Tafalla Ska Taldea
618 Goldaraacena Asa Artiro Tafalla Profesor - Músico
617 Martinez Soto, Maje Pamplona Navarra
616 Elvira, José Miguel Getxo Bizkaia
615 Imaz arrue maria jesus donosti gernikako arbola
614 Julia León Conde Zarautz Gipuzcoa
613 Iñaki Hurtado Osés Tafalla Navarra
612 Txapartegi Aramendi Josu Zarautz irakasle jubilatua
611 Larraitz Gorostidi Zubeldia Azpeitia GUIPÚZCOA
610 alcuaz zaratiegui fernando tafalla musico
609 Etxabe Díaz, Regino Estella - Lizarra Navarra
608 Agirre Odriozola jabier Azpeitia Euskalduna
607 Aiestaran Lertxundi Marga Azpeitia Gipuzkoa Saltzailea
606 TXOMIN AZPEITIA GIPUZKOA
605 Igarzabal Etxabide, Gabriel Irun Gipuzkoa Abesbatza
604 Koldo Arnanz Zufiaurre Alsasua Navarra
603 oskar arana ibabe Gasteiz itzultzailea
602 Monique Romatet 19 Avenue Harrokan 64990 Saint Pierre D/Irube aucune
601 Bernadette ANGLET aucune
600 Etcheverry de Irujo Ollo Buenos Aires- Argentina Eusko Kultur Etxea- Casa de la Cultura Vasca- Argentina- Lehendakaria
599 Bernard Chaubadindéguy bayonne Txistulari
598 Carol Rodríguez Catalunya Flabiol
597 PILI BERRIO SOLTXAGA TAFALLA-NAFARROA Feminista
596 Saratsa Bravo, Dabid Tafalla/Nafarroa Musika Txistu
595 Biurrun Urriza Zelaida Ezkaroze Nafarroa En representación de Zaraitzun kantuz
594 Fernández Castelli Mariana San Miguel, provincia de Buenos Aires, Argentina Coordinadora de talleres de cultura vasca. Profesora en Historia
593 Etxebarria Uriarte Joseba Larrabetzu Bikoiztaile eta ikus-entzunezkoetan euskara arduradun. Euskara irakasle ohia.
592 Antton Telleria Lopetegi Tolosa Irrati esataria/Telebista aurkezlea/Monologista
591 Javier Cubero de Vicente Xixón (Asturies) Ensayo e investigación histórica
590 ARRUTI Filipe Biarritz - Lapurdi Abertzale,independentista
589 BERRUEZO GAMBARTE, XABIER ATARRABIA Escritor
588 Meabebasterretxea Arrona Ibon Itziar-Deba Guipuzcoa
587 Urain Unanue Mirari Itziar-Deba Guipuzcoa
586 Zalba Serafín Iruña Nafarroa
585 Garmendia Sarriegi Ander Jaurrieta Ninguna
584 Urreaga Irizar Pello Errenteria txistularia
583 Martínez David Tolosa Euskalgintza
582 Larunbe Bidgain, Pascual Iruñea Nabarralde
581 Virginia Pamplona Navarra
580 PALME DOMENECH, RAMON BARCELONA enginyer
579 Lizarbe Oses Tafalla Grupos culturales de Tafalla
578 Legorburu Arzamendi, Mikel Donostia Musika, Historia
577 Compains Rolan José Maria Iruña. Abeslari.
576 Irigoien Iriarte inazio Biurrun (Nafarroa) Upnako Irakaslea
575 Guillermo Eiriz Goñi A Coruña, España Autónomo
574 Karrera Ormaetxea, Joanes Villabona Guipúzcoa
573 Larrea Goñi, Pedro María. Agoitz Músico
572 Arizkorreta zozaia María teresa Donostia Pensionista
571 Idigoras Mugerza, Miren Begoña Zeanuri Korukidea
570 Alvarez Arbe Miren Karmele Donostia Amara berri kantuz
569 Heredia Mañanes Imanol Portugalte Oroituz Elkartea.
568 Andoni Amorebieta-Etxano Bizkaia
567 Irusta Estala, Miren Donostia Jubilada
566 Josu Pujana Olabarri Bilbo Ez dakit zer esan
565 CALVO ENRÍQUEZ, Patxi BILBAO Universidad
564 Joxe Mari Agirresarobe Etxeberria Donostia Euskara batzordekoa aieten Donostia
563 Benito del Valle, Jon Bilbo Kantua
562 Alberto Artabe Bilbao Industria Ingeniaria
561 Alonso Basterretxea Patricia 20008 Donostia Jubilada
560 Achutegui Zubiaur Carmelo Larrabetzu Bizkaia Jubilaturik
559 Fernandez Irisarri, Maria Donostia Irakaslea
558 Senosiain Elizaga Peio Maria estella-lizarra Ninguna
557 Basterra Fernandez Ainhoa Bilbao Bizkaiko Xirula Mirula Musika Eskolako sortzaile
556 Grela Munilla Julio Tafalla Lectura
555 Bereziartua Unanue Arantzazi Donostia Gipuzkoa Jubilatua
554 Altuna Berridi Joxe Mari Donostia Jubilatua
553 Didier Dupont Uztaritze (Lapurdi) Hizkuntzak, historia
552 CASTELLS ARTECHE MIGUEL DONOSTIA Guipuzcoa
551 Unanue Elizegi Maria Consuelo Donostia Amara Berri Kantuz
550 Bregaña Etxeberria, Santos Donostia Diseñador
549 Izaguirre Gaston ione Donostia Julilada
548 Karmelo sarrionandia Durango Musico
547 Aramendi, Jose Anjel Orozko, Bizkaia Pentsionista.
546 GAUTIER Sylvine Francia Professeur de français
545 Mesanza Aranzabal, mikel Bilbao Euskera
544 Garrote intxaurraga kepa Laudio-llodio Araba Musica. Montañismo.
543 Etxano Osa Jon Iñaki Iurreta Herri kirolak
542 TXETXU AURREKOETXEA URKIXO ERANDIO (EUSKALHERRIA) Orain erretiratu nago
541 Bilbao Erleaga Zigor Amorebieta Vizcaya
540 RODRIGUEZ VILLARINO, JUAN CARLOS BILBO hiritarra
539 Aingeru Astui Zarraga Bermeo Arrantzaleen Museoaren zuzendaria
538 Elorriaga Zubiaguirre José Íñigo Getxo Ciudadano
537 Zendagorta Gonzalez, Clara Bilbao G.
536 arruti oiarzabal, lurdes donostia donostiako kantu partaidea
535 Arbaizagoitia Garayo Eugenio Laudio Araba Kantari Lau taldetan
534 Salutregi Mentxaka Jabier Donostia Jubilatua
533 Tuduri, Eneko Reno, Nevada Doktoradutza ikerlea
532 Unai Alaña Calleja Bilbo Irakaslea
531 Martínez Txoperena Juan Mari Iruña Arqueologia
530 Luis Maria Pérez Gartzia Portugalete Bizkaia
529 Goenaga Aramburu Mikel Donostia Abesbatza
528 Gotzon Aldekoa de la Torre Laudio Tecnico Sinido
527 avila monteso, oriol barcelona periodista
526 Joxe iriarte, Bikila Oiartzun Jubilatua eta idazlea
525 Alduncin Berruezo Karmele Donostia Kultur osoa
524 Iker Salterain Alberdi Abadiño Bizi
523 Kepa Maria Pinedo Saintz Vitoria-Gasteiz Musikaria.
522 Eneko Donostia Gipuzkoa
521 Ibon Garmendia Larrañaga Urretxu Txistularia
520 Llano Eguia Iñaki Bilbao Bizkaia
519 Alberto Murua Pagola Donostia "Intxaurrondo kantuz"eko partaidea
518 Amunarriz Pagadizabal, Miren Bakarne Donostia "Donostia kantuz"-eko partaidea
517 KARRA MARTINEZ, KARLOS DONOSTIA Donostiako Orfeoiaren kidea
516 Larrea Sarasola, Pili Donostia Donostia kantuz-eko partaidea
515 Arto Luarca Justino Okondo Araba Montañismo
514 Jose Luis Paulín Seijas Oiartzun Sendagilea. Bi liburu idatzi ditut.
513 Alaña Arrinda, Keps Bakio BI
512 Berho Mujika, Xenki Altza Antzerkigintza
511 Leizeaga Arriaga Joseba Orereta Irudigilea
510 Cesar Blanco Salinas Zumaia Jubilatua
509 ALAÑA ARRINDA, MIREN GURUTZE GETXO Osasungintza
508 González Martínez Txomin Corella Tambarria kultur Taldea
507 José Lacalle Huarte Zizur Mayor-Zizur Nagusia Navarra-Nafarroa
506 Auzmendi Ilzarbe, Iñaki Donostia SPAIN
505 Iñaki Zaratiegi Armendariz Donostia Kazetaria
504 Jose Francisco Barriola Zabaleta Errenteria -Gipuzkoa-Euskal Herria España
503 majuelo gil emilio iruñea irakasle
502 Iparragirre Burgoa Gotzon Ondarroa Historia ikertzaile eta irakaslea
501 Jon Kirru Iparragirre Burgoa Ondarroa Musikaria.
500 Javier Ayape Kaseda Memoria y presente
499 Placer Ugarte Felix Gasteiz apaiza/teologoa
498 Martínez de S. Vicente Egilaz José Ignacio San Sebastian Gipuzkoa
497 Cristina Rueda Burgui IRUN Jubilada
496 Gómez, Lerga, Marta Tafalla Langilea
495 Aguerri Escobés Iñigo Tafalla DBH musika irakaslea
494 Vélaz Bermejo, Montse Barcelona RR.HH.
493 àngel goyena barcelona arquitecto tecnico
492 Etxeberria Barandalla Iruña Olentzero
491 Oier Araolaza Arrieta Eibar Dantzaria
490 rincon huerta jesus angel cortes jubilado
489 Mitxeltorena Mitxeltorena Julen Elizondo (Baztan) Mutildantzak
488 Carlos Catalán Sánchez Etxauri Historiador del Arte
487 ekiza juaniz karlos mutiloa (Aranguren) Irulegi taldeko bazkidea
486 José A. Zarraluki Bezunartea Iruñea - Nafarroa Argazkigintza
485 Koldo Ayerra Gurpegui Danza
484 Ildefonso Gómez Sánchez Torre del Mar Málaga
483 Cabrejas Guillermo Izaskun Pamplona Particular
482 Sagaseta López Oihane Burlada Euskal Kultura
481 Igone Ezkurra Aranburu Burlata Irakasle
480 Telletxea Sagaseta Rosamari Iruña euskara erabili
479 Neira García, Maite Donostia Educación
478 Elena Pérez Pérez Ermua Usartza txistulari taldea
477 Muntión Hernáez, Carlos Logroño (Rioja) Editor, Historiador
476 Arbe Soloeta Joxe Ramon Gasteiz Txistularia
475 Sainz Pezonaga, Jabier Corella Idazlea
474 Xabier Alcuaz Andueza Tafalla Txistulari
473 Juan Carlos Arruabarrena Santa Clara Cuba guía turístico
472 Carlos Alonso Fernández Tafalla Pintor artistico
471 Frantxoa TEILLAGORRI DONAPALEU EUSKAL-HERRI IPARALDEKO kartela, pegata, txapa, liburu zahar eta abar.... bildumagile
470 Berraondo Cavallé, Xavi Iruñea Director y guionista
469 Estébanez García, Arturo Enrique Madrid Abogado
468 nehia uxua esparza lakabe dantzaria
467 Perez Perez Jose Maria Abanto-Zierbena Bizkaia
466 Escribano Muguiro, Peio Iruña Navarra
465 ARISTI GABILONDO MIKEL ANTZUOLA GIPUZKOA
464 PRIETO ESTEBAN, JOSE LAUDIO Jubilatua
463 Arbilla Izurdiaga, Ondartxo Antsoain (Nafarroa) Laurendi Elkartea
462 Lizardi Tranche, Raimundo Antsoain (Nafarroa) Laurendi Elkartea
461 Nieva Telleria Margarita Donostia Jubilada
460 GOENAGA IRASTORZA JOSE MIGEL DONOSTIA JUBILATUA-2.graduko ikasketak
459 Aramendi Gallardo Javier Zarautz Irakaslea
458 Angel Rekalde Donostia Nabarralde
457 Ormazabal Elola, Sabino Donostia "Donostia Kantuz"ko partaidea
456 ETXEZAHARRETA Lucien Angelu - Lapurdi Idazle, editore, kazetari
455 Urrutia Orella Iosu Burlata Abeslari
454 Aguinaga Armendariz Rita Iruñea Ortzadar kantari taldea
453 Egia Astibia Víctor Manuel Iruñea Ortzadar kantari taldea
452 Fernando Campo Vela Tudela Mugarik gabeko Txistularia
451 Astibia Ayerra Humberto Getxo Irakaslea
450 Larunbe Bidegain Mª Luisa Irunea-Pamplona Nabarralde
449 A)barrazin Mauleon Fernando Zizur Nagusia Kapare Taldea. Iruña kantuz
448 Alemán Iribarren Elena Iruñea Kantagintza
447 Luzuriaga sanchez Gerardo Nazar (Navarra) Dokumentalista
446 Arana, Arregi, Lide Donostia Kultura teknikaria
445 Mikel Urbeltz Arregi Bilbo Musikaria
444 Juan Antonio Urbeltz Navarro Donostia Dantza
443 Rafa Stxez Muxika Bergara Irakaslea
442 Arregi Artano, Iñaki Donostia Dantzaria
441 Jauregi koldobika Alkiza 20494 Eskultorea
440 Biurrun Monreal, Jesús María San Martín de Unx profesor
439 Zelaia Otaño Josu Donostia Pentsionista
438 Arantxa Arratibek Etxegarai Donostia Artista
437 Almorza Arrieta, Karlos Amasa-Villabona Langilea
436 Goikoetxea Glz Lopidana Maritxu Gasteiz Musika irakasle ohia
435 Beñaran Albizu Jose Luis Donostia Músico
434 Iñarra Gartzia Aitxus San Martín de Unx / Donamartiri Untzu Irakasle
433 Isabel Jiménez Azpilikueta Iruñea Iruñeko Donibane Kantuz
432 Arnburu Aranburu,Pello Villabona Jubilatua
431 Latorre Hurtado Patxi Xabier Iruñea Euskalzale
430 Txurio Bakedano, Vicente Iruña-Nafarroa Navarra
429 Julián Martinez Tsfalla Pensionista
428 Àlvarez Alçón, Jordi Barcelona/Luzaide Arquitectura
427 Albeniz Villanueva, Edu Barcelona Musikari
426 Itziar Deba Bazkide
425 Gonzalez Elorriaga, Iñaki Getxo Villamonte Kultur Etxea
424 Anne Marie Pomadere Hendaye Lecture
423 Uriarte Bautista Aitor Gallarte Meatzari Museoa Elkartea
422 Puyo Arluciaga Annie Urruna Lapurdi jubilads
421 Ricardo Urrizola Hualde Iruñea ikerlaria
420 Totorikaguena Imaz Orereta Irakaslea
419 Inaki Irazabalbeitia Fdez Alkiza Idazlea
418 GALARRAGA LASA, XABIER Eribe Erretiratua
417 Gabriel Drossart Paris Chef d'orchestre
416 Martínez Soto, Maje Iruña Poesía, Música
415 Laborda Hernandez Joaquin Iruñea Fotografía
414 De Legarra, Oskar Donostia-San Sebastián Gipuzkoa
413 Salazar Iturritxa Estibaliz Vitoria-Gasteiz Abestiak
412 Nelly Etxebeste Hendaye Pianista
411 San Martín Bergara Alfredo Zizur Nagusia Nafarroa Mendizale
410 xabier iñaki tafalla navarra
409 Sáenz Munilla, Javier Madrid Madrid
408 LARUNBE BIDEGAIN MIKEL GALDAKAO VIZCAYA
407 Iñaki Egaña Donostia Histariagile / Euskal Memoria
406 Gorosterrazu urroz José Maria Iruña Parado
405 Fernández Iturmendi Arre Nafarroa
404 Agirrebarrena beldarrain maider Uztegi Zinegotzia
403 Matilla Terán Agustín Sestao Mendizalea naiz
402 Jiménez moreno Julián Atarrabia Atarrabia abezbatza
401 Ansorena Sala juanba Itsaso 000
400 Alfonso irañeta castillo Irurtzun Ninguna
399 Juanena Alustiza Juana Iruña Jubilada
398 Iriarte Ollo fco Javier Irurtzun Abeltzaina
397 iosu sarasate Pamplona Navarra
396 Larraza Lakunza, Juan Luis ZANGOZA Jubilatua
395 Barea Garcia, Ricardo Iruña Euskara ikasten
394 Perez de Ziriza Gorraiz, Sabino Atarrabia Jubilado
393 Muñoz Eginoa Alfredo Iruñea mecanici
392 LARUMBE BIDEGAIN, Fernando MADRID Investigación Juegos Vascos de Pelota
391 Resurrección Eceolaza Villanueva Tafalla Juvilada
390 Larripa Perez Koldo Iruña Ikastolako irakaslea
389 Redrado Vitas Marisa Atarrabia Abeslari,panderojole
388 Pagola Acedo Esther Atarrabia. Nafarroa Atarrabia Abesbatza_ko kidea
387 sebastian barinaga-rementeria badiola leitza NAVARRA
386 gotzone urtiags basarrate portugalete Vizcaya
385 EDERRA LESAKA, IÑAKI IRUÑA Musico
384 Setoain Marcangeli Peio Uharte Musikaria
383 Valencia Arregui, Victor Mª Eugi Musico
382 Unzurrunzaga Garate Pstrik Algorta Bizkaia
381 ESTEBANEZ GERRIKAETXEBARRIA CELIA GERNIKA-LUMO Jubilatua
380 Biurrun Urriza Olaia Iruñea Profesora flauta travesera
379 Pedro Tafalla Navarra
378 basurko aboitiz José maria Portugalete Aisia
377 Unzurrunzaga Astigarraga José Agustín Getxo Bizkaia Médico
376 MIKEL HERNANI Gipuzkoa
375 Labiano Ibarrola Juantxo Pamplona Jubilado
374 Vázquez Elizari Alfonso Zizur Nagusia Musico
373 Goñi Zubiri, Iñaki Atarrabia Atarrabia Abesbatza kantukide bat, Ziripot Txarangako partaidea
372 Teresa Villar Zabaleta Tafalla Navarra
371 Santiago Arrieta, Carlos Irún Txistulari (novato)
370 Viñolas Garcia, Ma Rosa Barcelona Amiga de cantautors
369 Sánchez Sagasti Raúl Sestao - Bizkaia 0
368 Urien Azpitarte'tar Iñigo Getxo Coralists
367 Mikel Orrantia Diez FORUA BZKAIA
366 CECILIO RUIZ VILAS PUIU - PUEYO Presidente Peña Pelotazale S.Sebastian de Tafalla
365 Martínez Álava, Xabier Pamplona-Iruñea Presidente Asociación Amigos de Olentzero
364 ARRARAS PAÑOS, REBEKA IRUÑA NAVARRA
363 OTXOA ELIZALDE BEÑAT Zizur Mayor Navarra
362 Rocío Beasain Gipuzkoa
361 Lasa Ayerza Sebaa Tolosa Arqueologia
360 Diaz de Durana Gonzalez de Durana Esteban Gasteiz Kanto
359 Urrutikoetxea Altzueta Luis Donostia Gipuzkoa
358 Belategi Aranburuzabala, Iñigo GAsteiz Txistularia
357 Patxi Mirena Manterola Bisquert Errotz- Arakil Actor
356 FERNANDEZ ETXABE RAMON DONOSTIA cantor
355 LARRATXE ARRETXEA GANIX BERA Musikazalea
354 BERAZADI LARREA ELENA BERA Musikazalea
353 Pello Erdociain Granado Abrera (Barcelona) Fundació Andreu Nin
352 Laurajuaristi Donostia Informática
351 AZCONA LUQUIN, PEIO ESTELLA-LIZARRA JUBILADO
350 Aizpurua Egaña, Itziar DEBA Gipuzkoa Independentziaren aldeko borrokalaria
349 nieto garcia jesus larraga pikapedrero
348 Ramos Sánchez Juan carlos Bilbao paerez@gmail.com
347 Indart kurutxarri xanleon Baigorri Baxenafarroa Soinulari erretiratua
346 Ines Inarrondo Uriarte Urrugne Medikuntza
345 etxebeltza elkartea Atarrabia NAVARRA
344 Gómez Melini Laura Santa Cruz de la Palma Documentalista
343 Olaskoaga Ortiz, Fermin Hondarribia Jubilatua
342 Jose Mari Esparza Zabalegi Tafalla Editorea
341 Francisco Letamendia Belzunce Gipuzkoa Historiagile
340 Maria Torrellas Liebana Berango kaleko artista
339 Laura odriozola juaristi Barcelona Farmaceutica
338 San Vicente Juaristi Eva URRETXU Guipúzcoa
337 Ane Valero Barcelona Estudiante
336 Unanue Letamendi, José Miguel Donostia investigador
335 Marco Hernández, Asier Tafalla Grupo de Dantza y Comparsa de Gigantes
334 Ortigosa Juaniz, Alberto Pamplona-Iruñea Lecturas variadas
333 Goitia Lejardii, Xabier Gasteiz Dantzari
332 Jon Jaka Auzmendi Donostia Erretiratua - Jubilatua
331 Alkorta Barrena Miren-Erraimunde 20280 Hondarribia (Gipuzkoa) irakasle ohia
330 Etxebarrieta Aranburu José Ignacio Ordizia Batez
329 Salinas Etxeberria Jaione Ordizia Arte plasttikoak
328 Fernández de Landa Pascual Miren Garbiñe Gasteiz Abesbatza
327 Lapitz Gonzalez, Iñigo Gasteiz Álava
326 Ozalla Arana, María Luisa Bilbao Kazetaria
325 Eguren Etxabeguren, Iñaki Donostia Txistu eta dultzaina irakaslea eta Euskal Herriko Txistulari Elkarteko lehendakaria
324 Arrieta Ugartetxea Jose Agustin Donostia Idazlea
323 Espino Mujika Eneko Gasteiz Gasteizko Udal Txistulari Banda. Baxu jolea Gasteiz Big Bandean.
322 Martínez Valluerca José Vitoria Gasteiz Álava
321 MINTEGI LAKARRA, Laura Algorta-Getxo (BIZKAIA) Idazlea
320 Maite Sanchez Ibarrola Iruña Tai Chi, Pintura
319 Zabalza Izurriaga, Javier Tafalla Redactor, Historiador
318 Larrañaga Kasteig Karmen Donostia Musika
317 Iriarte Lorea Miguel Iruñea pentsionista naiz
316 Joxemi Sanchez Donostia Itzultzailea
315 Jabi Ubierna Munitibar diseinugilea
314 manu Aranburu Agirre usurbil Gipuzkoa
313 Perez Mangado, Aitor Iruñea Musikari eta musikagilea
312 Mangado Cortes María Luisa Iruña Irakaslea
311 Juan Remón Ansoain Paticular
310 Argitxu Cantero Baigorri 64430 Basaizeko kide
309 Mercedes Iribarren iruña Ex- Iruña coral de Camara abeslaria
308 Jojo Bidart 64430 Baigorri xixtulari
307 Patxi Gibelandia Iruña Musikaria
306 Martínez Guembe Karlos Atarrabia Kanto
305 Aisa Vices Alicia Atarrabia Dantza
304 Fernando Iriarte Larrea Altsasu "Kantuz potro"
303 Aisa Vives Kontxi Zangotza Arizko Ikastolako Irakaslea
302 Marian Abad Fuente BI
301 Ladislao Madrid Traductor - Profesor de idiomas
300 Jimena Asurmendi Flamarique Tafalla Ikasle
299 BAYON ZABALZA, CARMEN DONOSTIA Universidad
298 Maria José Flamarique Tafalla Tafalla kantuz
297 Aisa Vives Aurelio Iruña Teatro
296 Jauregi Asier Zaratamo .
295 Aisa Vives, Juan Miguel Sangüesa Navarra
294 Koldo Arriaga Sarriguren Tafalla jubilado
293 Martinez Aisa, Igor Atarrabia (Nafarroa) Txistularia eta gaiteroa
292 Agurruza Mutuberría, Miguel Javier Ciudad Real Ex miembro de La Unica
291 Goitiandia Anguiano, Luis Mari Donostia Irakaslea
290 Bakartxo Blanco Gascue Anotzibar Musika
289 MARIAGENOVEVA RUEDA BURGUI IRUN -
288 Goñi Sanzberro, Mila Burlata Axular Kultur Elkartea
287 Martín IBARROLAZA ZABALA LEKEITIO Vizcaya
286 Esnaola Suquia, Ana Maria Abaltzisketa -
285 jesus maria chasco martinez estella-lizarra navarra
284 Lusarreta Santesteban Javier Iruña Sociedad cultura Muthico Alaiak
283 Zuazabeitia Errasti Mikel 20280 Hondarribia (Gipuzkoa) Musikaria
282 campos Sagaseta de Ilurdoz Koldo Azkoitia escritor
281 Miguel Angel laco Itoiz Agoitz organizacion deactividades culturales
280 Etxebarria Bilbao, Jose Ramon Bilbo Irakaslea
279 Zabalza,Jorge Montevideo Lector
278 Etxaburu Igiñitz, Josemari Hondarribia Txistularia
277 Mayayo Aranda Mikel Alesbes (Nafarroa) Alesbesko ilargia
276 Espinal Sola Mila Iruña Euskaltzale
275 francisco velez gorraiz tafalla agri cultura
274 Purificacion sanchez Alonsotegi Bizkaia
273 Miguel A. Tudela Navarra
272 Elexpuru Arregi Juan Martin Bergara Idazlea
271 BENITO SOLA, MARIA CARMEN TUDELA-NAFARROA tUTERA KANTUZ ABESTATZA
270 Juan Madariaga Orbea Egiarreta Navarra
269 Jeusus Baztan Garcia Tafalla Navarra
268 HERNANDO OTXE, PATXI ALTZA MUSIKARI
267 Burkide Iruña Varias, música....
266 Vilda Sanchez Luis Alberto Castejon Txistulari
265 Reparaz Pérez Ainhoa Murchante Txistu
264 Sagaseta Portillo Pello Sarriguren Musikaria
263 RETEGUI ALBISTUR, ALBERTO BERA MUSICA
262 Iñaki Azaldegi Arrieta Tolosa GIPUZKOA
261 Belaskoain Ekisoain Pello Iruñea Muthiko Alaiak fanfarrea
260 German Ereña Mínguez Eibar Txistularia
259 OSTOLAZA ZAMORA Euken PARIS ABESLARI LIRIKOA
258 ARREGUI UBILLOS JUAN MARIA DONOSTIA Gipuzkoa
257 Nieva Tellería Teresa Iruñea
256 García Fz. de Lujo, Maixa Gasteiz Álava
255 Azkoaga Iholdi, Garazi Iruñea EHUko ikaslea
254 Jimeno cofrades m angeles Tafalla
253 Philippe USA SFBCC
252 Ramón DORIA BAJO Pamplona y otros Notario jubilado
251 Barriola Zabaleta Xabier Gabiria 20217 Abeslaria zenbait koruetan eta Zuzendaria bi koruetan
250 Eugenio Etxebeste Arizkuren Donostia-Gipuzkoa Militante Independentista
249 ETCHEGARAY IRISSARRY Txistulari
248 Arteta Orradre Elena Sorauren Euskal dantzak
247 Iñaki O´Shea Artiñano Lutxana.Barakaldo Colaborador de IPES
246 Arocena Lopetegui Juan María Lasarte-Oria Música
245 Xabier Idoate Ekai Pamplona Navarra
244 Esparza Zabalegi juan manuel Tafalla Profesor y hortelano
243 caballero andres tafalla musica
242 Mentxu Resurección Maria de Azkue, 45 - 5ºC - Barakaldo Gernikako Arbola
241 casajus martinez Jesus pamplona jubilao
240 Ormazabal Etxeberria Paulo Legazpi Txistulari
239 Montorio Uribarren, Esteban Bilbo Diseinatzaile grafikoa
238 Izagirre yarza alberto Tolosa Musika
237 Eskarai Pascual, Agustín Iruña Donibaneko Kantuz
236 Azcoaga Igarza Fidel Etxauri EHUko irakaslea
235 Azkoaga Iholdi, Miren Iruñea EHUko ikaslea
234 Yoldi Martinez Arantxa Etxauri irakaslea
233 Ziga Itziar iruñea Nabarra
232 Ezkurra Izko Josemari Iruña Jubilado
231 Jojo Bordagarai Gabadi Kantaria
230 BELEN IBAIBARRIAGA GOJENOLA Jubilatua
229 Bereziartua Arozena Begoña AZPEITIA GIPUZKOA
228 Juan Mari Arregi Bilbao Bizkaia
227 Juan jesus corcin Olite Erriberri Viticultor
226 Maria del Mar Esparza Luri Izurdiaga Navarra
225 Arizaga Illana Yolanda Iruña Musica
224 Catalan Itxaso Iruňa Simpatizante
223 plaa jean lou hendaia chant
222 Valencia Mendia Salinas de Ibargoiti Guitarrista
221 Rafael Troncoso Alvarez ayegui-aiegi. Navarra txuntxuneroa MGT
220 Equiza Castillo Daniel Villava-Atarrabia Música
219 José Félix LARBURU Landabaso Bizkaia Txistulari
218 Adrian Arrizabalaga Edurne LEGAZPIA GIPUZKOA
217 Murua fueetes Donostia Musica
216 Menoyo Cecilia Jon Bilbao Txistulari
215 Panpi Lacarrieu Maule Lextarre Guk taldekoa
214 ROMERO PÉREZ, ADOLFO USURBIL MÚSICA
213 Muñoz Otaegi Xabiee Donostia Txistularia
212 Elorza Isasi, Concepcion Arrasate Jubilada
211 Arzamendi Emparanza, José Maria Arrasate Jubilado
210 Tena, Carlos Madrid Periodista
209 ARAMENDI ITURRIZA, María Pilar Leitza Jubilada
208 LASA SALABERRIA JOSE MIGEL URRETXU Etnografia
207 Colette Larraburu Saint-Jean-de-Luz Auteure, journaliste
206 Guelbenzu goñi, Mari Carmen Lekunberri Navarra
205 Oreja Buldain Jose Miguel Uitzi (Valle de Larraún) Navarra
204 Garin Rodrigo Patxi Xabier Mendillorri Iruña Abeslaria (IRUÑEKO ORFEOIA)Txiltularia
203 dede Hi Bayonne txistulari
202 Jean-Pierre Anglet 28
201 Izuriaga iriso jaione Tafalla txistularia
200 PANIZZOLI Bretagne de Marsan Txistulari, chef de choeur
199 UNCITI BELZUNEGI ESTEFANIA Agoitz Txistulari
198 Antonio Murillo el Fruto, Navarra Músico, txistulari
197 Andoni Cortijo Yoldi Tafalla Txistulari
196 Zubeldia Maiz Maite Usurbil Euskaraldia
195 Basterra del Vall Iturria Rocío Viedma Río Negro
194 Bengoa García Félix Doloriaga 17-4B Bermeo-Bizkaia Jubilado
193 Fernandez Naiara USURBIL bai
192 OJINAGA FILIBI, ERROXELI BUSTURIA Protección del Patrimonio
191 Azkorra Olano Iker Amorebieta Musika
190 josep Miralles Climent benicàssim Castellón
189 ERVITI Pello URRUÑA
188 javier tafalla Navarra
187 Sanz Jaka Juan Pablo Donostia .
186 Azpiazu Ugarte Jon Usurbil/Oñati Kanta egilea
185 Javier García Aranda Donostia Bloguero
184 Maier Rodríguez zwbaleta Urretxu ......
183 María Julia Lirstur Montevideo Uruguay Prof de Historia ( jubilada ) . Trabaja en DDHH
182 Koldo Ruiz amat Ablitas Irakasle
181 Artze Goñi, Xabier Frantzisko Atarrabia Kapare Abesbatza
180 borda joanes mitirinia kantari
179 Izkue Apeztegia, Mikel Barañain -
178 Lizarralde Elene MADRID Madrid
177 Nabaskues Simon j. koldo bilbao Eusko Iksskuntza
176 Batirtze Díez Delgado Leioa Música y artes escénicas
175 San Juan inaki Bilbao Kultura jarduerak
174 Sada Muruzabal Álvaro Iruña Nafarroa
173 Garabieta, Maria Jesus Kortezubi Urdaibai kantaguneko partaide. Berbalagunekoa
172 irantzu landa Forua Herritarra
171 Flores Eva ezkio Gipuzkoa
170 Eizmendi Zialtzeta, Josu Mari Donostia Historiazalea
169 Abaurrea Basarte, Mikel Erriberri / Olite Memoria
168 armedazriz idoate carlos manuel villava/atarrabia jubilado. Miembro de plataforma de defensa del patrimonio navarro
167 Montero Garrido Isabel Poeta
166 santiago salvador barbero Donostia Muntaketa eta zinemarako soinu nahasteak
165 Villar Oiarzabal Jose Antonio Arrasate Pentsalaria
164 García-Egocheaga, Carlos Madrid Ingeniero
163 López de Uralde Garmendia Iñigo Madrid Real Sociedad Bascongada de los Amigos del País
162 Barandika Zubiaga Josu Gautegiz Arteaga. Bizkaia Gernika-Lumoko "Arrano Kantariak" talde kidea
161 María Gainzarain Vitoria-Gasteiz Gestora cultural
160 Artetxe Iturrino Basauri Música
159 Allue Susaeta Juan José Bilbao Amigo Guggenheim
158 Amestoy Eguiguren, Ignacio Madrid Dramaturgo y periodusta
157 Bereziartua Arotzena Mirari Azpeitia Jubilatua
156 Mikel Garaioa Navarra
155 Solana Arrondo José María Tolosa Musika kolaboratzaile
154 Hernández Basilio Carlos María Madrid Real Sociedad Bascongada de los Amigos del País (Delegación en Corte)
153 Félix Arbinaga Ibarzábal Huelva Huelva
152 Begoña Uriarte Erdaide Etxeko zuzendaria. Gernika-Lumo
151 Félix Huelva Huelva
150 Arellano Goy, Carlos Corella, Navarra Tambarria Kultur Elkartea
149 Zubieta Aldai Begoña Getxo kazetaria
148 Irazu Bel Alejandro Bilbao Lectura, música
147 JOSU EREZUMA IRAZABAL AJANGIZ (BIZKAIA) Director Coro
146 Alberto Salvador Bilbao Jubilado
145 Larrañaga Arrieta, Josu Getxo Euskal filologoa
144 Bustamante Eguiluz, Ramón Bilbo Kazetaria
143 Blas Fernández Barakaldo Musikalaria
142 Arrieta Atxa, Bruno Bizkaia Musikazalea
141 Dominguez Noriega, Inmaculada Gasteiz Euskara irakaslea
140 Xabier Vesga Elizalde Errenteria Musikaria
139 Rodriguez Gonzalez Pello URRETXU Cultura
138 Zabaleta Lazkano Juani Urretxu Irakasle jubilatua
137 Belen Baztarrika Zumarraga Guipúzcoa
136 Ignacio Fernández Maiztegi URRETXU. Langilea
135 Zubieta Jorge Lutxana 48903 Irakaslea
134 Etxebarria Garmendia Begoña Basauri 48980 Jubilada
133 JULEN AMOREBIETA Vizcaya
132 Azurmendi huici tomaxi Anoeta Musika zalea
131 Uzkudun, Laida Anoeta Musikazalea
130 Errasti Uriarte Javier Eskorkatza Jubiladoee
129 Goti Aramendi Jesús francisco Bilbao Economista
128 Gómez de Segura Echarri Xabier Estella. Lizarra Jubilado
127 Alberdi U rtzelai Miren Arantzazu Azkoitia Euskalgintza
126 López Nicolás C.A.B.A Ciudad Autónoma de Buenos Aires
125 Vázquez Cisneros, Miguel Arrigorriaga Escritor
124 Eizaguirre Bilbao, Gorka Bilbao Irakaslea
123 Mera Bengoa, José Miguel Basauri Guitarrista
122 Sanzol garcia virgilio PAMPLONA/IRUÑA Navarra
121 LIZARRAGA LARRAZ, J. Fermín Leitza Pensionista
120 MAISUECHE LECETA, JOSE ANTONIO DONOSTIA Ciudadano y usuario cultural
119 Arriaran Otaegui Julián Bergara Jubilado
118 Alzelai Garijo, Endika Zumarraga Antxiñako Ama Txistulari Taldea, Bentazarreko Mutiko Alaiak Taldea
117 Arriola Irizar Agurtzane Bergara Irakasle
116 Jose Ramon Errenteria Guipúzcoa
115 Leopoldo Barcena Rojí Bilbao Medicina
114 Carmen Goñi Bilbao No se a qué se refiere este “campo”. Lda. BBAA
113 Olaverri Zazpe Javier Donostia Guipúzcoa
112 Oleaga Arondo Xabier Orereta-Errenteria Erretiratua
111 Aldaz Estefania, Javier Bilbao Jubilado
110 Martorell Pérez, Manuel Pamplona (Navarra) Historiador y periodista
109 Imanol ERVITI Paris
108 GASTESI Michel 64700 BIRIATU abeslari
107 LARRE Patxi EZPELETA Txistularia
106 TEYSEYRE Marco URRUÑA LAPURDI Euskalzale
105 iñaki donostia gipuzkoa, pais vasco
104 urdanibia sarasola, iñaki Donostia profesor de filosofía jubilado
103 Berho Marie Claude 64500 Saint Jean de Luz 4 Avenue Andenia Chants basques
102 CORTAZAR VILLAVERDE, PATXI VITORIA-GASTEIZ Álava
101 Lamsfus Mindegia, Karlos Donostia Gipuzkoa
100 Barrio Iglesias Burlada / Burlata Orreaga Fundazioa
99 Diaz Valencia Santiago Arad Sociedad Lagunak
98 Otaegui Juan Ignacio Donostia Música y lectura
97 Soubelet xabier Donibane lohizune Margolaria, idazlea, kantaria
96 Arrazola Maria Ángeles Donostia Música, Literatura
95 Campos Molina, Aritz Andoni Vitoria-Gasteiz Araba-Álava
94 Arrazola Carmen Donostia Eusko Ikaskuntza
93 Barbero Acedo Inmaculada Bilbo Euskeria abesbatzako kidea.
92 GORROÑO MENTXAKA, JOAN SSONDIKA Bizkaia
91 Bidegain Ormazabal Juli Gabiria Irakaslea
90 Agote Elola Eusebio Donostia Gipuzkoa
89 Agirretxe Barandika, Eva Donostia Guipúzcoa
88 Itziar Alberdi Urtzelai Azkoitia Euskalgintza
87 Mendia Azurmendi Jose Francisco Zegama Guipúzcoa
86 Cerrillo Mansilla, juan Torremolinos Historia
85 Aragón Samanes, Jesús María Arguedas (Navarra) Lectura
84 Vilariño esnaola jose manuel Donostia Jubilado de la enseñanza
83 Jon Aguirreche Barandica Aibar Navarra
82 Martínez Elizalde María Cristina Montevideo, Uruguay Medikua
81 Malo Martinez Karmele Donostia Andereño
80 Maia Etxeberria Aretxabaleta Gip
79 Lezea Martinez de Luko, Ricardo Donostis Jubilatua
78 Agurtzane Aguado Ruiz Montevideo-Uruguay Institución Vasca Euskal Erria
77 Joseba Iñaki Arregi Vitoria-Gasteiz EHUko Irakaslea
76 Joseba Arregi Vitoria-Gasteiz N/A
75 Souto Ibáñez, José Antonio Recife, Brasil Jubilado
74 Suarez Sansinenea Hariz Donostia Donostiako udaleko langilea
73 Ordoñez Urkullu Ana Mari Gernika-Lumo Bizkaia
72 Izaga Reiner. José Maria Deba . Gipukoa Ingeniero
71 Patxi iturzaeta Asteasu Muxikua traktes taldea
70 Sarasola Lete, Aurea Donostia —-
69 Barandiaran Gil de San Vicente Xabier DONOSTIA ---
68 Myriam san vicente Azkoitia Abeslaria
67 Azkarate Eizgirre Gernika-Lumo Abeslaria
66 Joxepa Madariaga Irastortza Zaldibia Kultur teknikaria
65 Eguen Balantzategi Ima Elorrio Hizkuntza normalkuntza eta itzulpengintza
64 Mikel Jauregui Zumarraga Teknikari komertxiala
63 Idigoras Ugarte Joxe Anjel Oñati Jubilatua
62 Edu Zelaieta Anta Gasteiz Irakaslea eta idazlea
61 Teresa Aierdi Astigarraga Azkoitia Xxxxxxxx
60 Sáenz Ortuondo Jesús María Madrid Cantante
59 Saenz Ortuondo AGURAIN Enseñanza jubilada
58 José Luis Akizu Lizarazu Zigoitia Maisua
57 Karakuel Otsoa Aspuruko Haitz Ibarrangelu ETBko langilea
56 Natxiondo Elordi Amaia Abadiño Bizkaia
55 Idigoras Igartua, Iñaki Oñati Nabarralde
54 Jonan Apaolaza Goikoetxea Urdiain (Nafarroa) Kazetari eta aurkezlea
53 Vergara Villanueva, Juan Carlos Hernani Ingenieria
52 Etxeberria Amutxastegi Xabier Andoain Música
51 Sasiain Arriaga, Maria Donostia 20013 Abesbatza baten partaidea
50 Llona Miren Bilbao Hezkuntza
49 Garcia Ramos, Jose Ignacio Vitoria-Gasteiz Eusko Ikaskuntzako bazkide bat
48 Ana Moral Zuazo Sekundino Esnaola 5 Irakaslea
47 Mendi Berrondo, Iñaki Donostia 20013 ........
46 Arrieta Elizalde Idoia Getaria Historialaria
45 Garcia Castrillo, Goretti Urretxu Erizaina
44 Miren Arantzazu Artzelus Abarrategi Donostis Junilatuta
43 Ugalde Gorostiza, Ana Isabel Arrasate-Mondragon, Gipuzkoa Irakaslea
42 SOCQUET JUGLARD Marie-Joëlle Irun Guipúzcoa
41 Olaskoaga Sarasola, Gurutz Donostia ingeniero industrial
40 Larrea Zubizarreta Xabier Aretxabaleta ---
39 Agirretxe Oraá, Sebastián Donostia Exviceconsejero de Cultura del Gobierno Vasco
38 Patxi Txokarro Fernandez Pamplona Navarra
37 Revuelta Lertxundi Iñaki Donostia Abeslaria
36 Martínez Gárate Luis María Donostia Nabarralde Fundazioa
35 Amatria Zudaire, Koldo Iruñea Orreaga Fundazioaren Lehendakaria
34 Azkoaga Bastida, Iñaki Arrasate-Mondragón Komunikazio Aholkularia
33 Carlos Panera Mendieta Bilbao diretor teatral
32 Azkoaga Donostia Na
31 jose maria lejardi Barakaldo iruña veleia argitu !!!!!
30 Arrizabalaga arbulu Luis maris Urretxu 20700 Gipuxkoak Pensionista
29 Lacoume Ruiz, Jose Maria Berango Bizkaia
28 Lopez de Luzuriaga Martinez, Iñaki Lasarte Itzultzailea, Euskal Wikilarien Elkarteko kidea
27 Plazaola Fernandez Aitor 20700 Zumarraga (Gipuzkoa) Nafarzale
26 Irati mendia Donostia Na
25 Bengoetxea Caballero Joxerramon Vitoria-Gasteiz Irakaskuntza
24 Mikel Edorta Morris Pagoeta Zarautz Hiztegigintza
23 Olariaga Manu Donostia Miembro activo de Eusko Ikaskuntza
22 Joxemari Arrazola Pasaia Eusko Ikaskuntza
21 Alzua Ruiz Justo Arrasate Guipúzcoa
20 Begoña Castrillo González Urretxu Ezer
19 IRAOLA GARAI IÑAKI GETXO Jubilado.
18 Garmendia Larratza, José Luis Etxarri Aranatz Jubilatua
17 M.Rosario Castrillo Gonzalez Urretxu ( Gipuzkoa) Ezerrez
16 Berriotxoa Segurola Nekane Tolosa Jubilatua etatalde feministakoa
15 Agirrezabal Gauba Eugenio zumarraga Abeslari
14 Josu Camara Izagirre Lezama Aktorea
13 Karmele buldain mikeo Lezama Jubilatua
12 Jon Ander Ramos Martínez Durango EHU-ko irakaslea
11 Díaz Noci, Javier Barcelona Unibertsitateko katedraduna
10 Del Castillo, Eneko Zangoza Idazlea
9 Azpeitia Basabe, Imanol Donostia Guipúzcoa
8 izaguirre azkoaga jon aretxabaleta .
7 Latorre Izagirre Batis Donostia Dantzaria
6 Karasatorre ezenarro fernando Bergara Ikasle
5 Castrillo González, Jon URRETXU Irakaslea
4 Latorre Izagirre, Iosu Urretxu Komertziala
3 Zabala Bengoetxea, Iñaki Urretxu Soziologoa
2 Azkoaga Ugalde, Jon Arrasate Soziologoa
1 Altaffaylla Fundazioa Tafalla Euskal Kultura bultzatu